חברים יקרים,

 מצורף להלן מכתב פניה המיועד לחבר הכנסת ושר האוצר יאיר לפיד.

במידה והנכם מעוניינים תוכלו כמובן לכתוב טקסט אישי משלכם, אך במידה ולא, כל שעליכם לעשות הוא להעתיק את תוכן המכתב המצורף ולהדביקו בהודעת דואר אלקטורנית חדשה אל כתובתו האישית:

Ylampel@gmail.com

 אנו ממליצים על שליחה משרתי דואר חיצוניים כגון Gmail, Hotmail וכולי ולא X לא מה-Outlook במשרד.

 בהצלחה לכולנו!

***********************

 להלן נוסח המכתב:

כבוד שר האוצר,

אנו עובדי משרד החוץ, פונים אליך לאחר חמישה חודשי מאבק להצלת שירות החוץ הישראלי.

אדוני השר, עברו כבר חמישה חודשים מאז תחילת המאבק. חודשים ארוכים אשר בחלקם הארי, זכינו להתעלמות בוטה מאנשי משרדך וביתר "זכינו" לחוות מנחת זרועם המטאפורית בניסיונות מסלימים לשבירת עיצומינו, בקשות לצווי מניעה, תרגילי כוח, איומים, ניכוי שכר שערורייתי ועוד כהנה וכהנה.

כידוע לכל, למרות שאנשי משרדך מתוגמלים היטב, צפויים לאופק קידום ידוע ונהנים מלא פחות משבעה תקני מנכ"ל [יותר מכל משרד ממשלתי אחר!]  הם אינם פנויים לצער החברה הישראלית, לטיפול בתחומים עליהם הנם אמונים, קרי: תקצוב, שימור ושיפור השירות הציבורי בישראל ובפרט שירות החוץ הישראלי כחלק ממערך הביטחון הלאומי של ישראל.

איפכא מסתברא, לאנשי משרדך יש זמן לתרגל תרגילים לתכך תככים ולנסות ניסיונות שווא עקרים לשבור את רוח העובדים במגזר הציבורי, בדרכים שונות ויצירתיות. הם פנויים לזרוע בו הרס ככל העולה על רוחם ולהשמידו שיטתית.

הידוע לך אדוני השר כי אנשי משרדך מפעילים בין היתר שירותי תגובות בתשלום באינטרנט ע"מ להכפיש סקטורים שלמים בשירות הציבורי, אם וכאשר אלו בוחרים באמצעים חוקיים העומדים לרשותם לפתוח בסכסוך עבודה או חלילה עיצומים. כך היה במאבק העובדים הסוציאליים, מאבק הרופאים, מאבק עורכי הדין וגם במאבקנו הנוכחי.

אנשי משרדך מפיצים כבשגרה נתונים מסולפים בנוגע למשכורות לכאורה בשירות הציבורי, נתונים אשר להם ולאמת אין דבר מן המשותף. הם מהתלים בבתי המשפט ואף לא מהססים לשקר לציבור בראיונות הניתנים על ידם בטלוויזיה.

אדוני השר, לא נשתמש באמרה השחוקה "איפה הכסף?" גם לא נשאל האם זו "הפוליטיקה החדשה" שהבטחת? אנו למודי ניסיון ומכירים בריאלפוליטיק אליו שופכת המציאות את הפוליטיקה והעוסקים בה.

אך האם אין  גבול לציניות כאשר עובדי משרדך במקום לעשות שימוש בקופה הציבורית למתן שירותים כמוטל עליהם, עושים ככל יכולתם למנוע שירותים אלו מציבור אשר שילם עבורם. עושים ימיהם על מנת  לפרק תשתית אפקטיבית קיימת, אשר לרוב אין להם מושג על תפקודה או מנדט לשנותה, על מזבחות ה"רפורמה למען שם רפורמה" וכיסוי הגרעון העצום אשר לא נוצר יש מאין…

אדוני השר, בחמישה חודשים ארוכים, נוצר נזק מדיני מהסוג שאינך חש באופן מידי אלא כזה המתרגש עליך לאיטו. זהו נזק אשר אינו נמדד מיידית בדולרים ספורים כפי שנגרם משביתת נמלים נניח, אלא לאורך חודשים ושנים בנזקים שגם עשרות מיליארדי דולרים לא יוכלו לתקן.

בחמשת החודשים האחרונים, אם מדעת ואם מבלי, בהתעלמותך נתת יד להשמדה השיטתית של שירות החוץ הישראלי.

האם לא האמין אותך הציבור הישראלי על שיפור מצבו וחייו? האם חיסול שירות החוץ הישראלי ישפר את כלכלת ישראל ובכך גם באופן ישיר את מצבו של הציבור הזה או להיפך?

האם לא ראוי שתנחה את אנשי משרדך לשאת ולתת ביושר עם הבאים לדון איתם, במקום לבזבז זמן על טקטיקות בהמיות וגסות אשר מקומן בסמטאות אפלות ולא בריש גלי?

אנו מוכנים לשבת למו"מ אינטנסיבי ולפתור את כל הסוגיות –  אשר ככל הנראה תופתע לדעת, עוסקות בעיקר בבקשה לעיגון העסקתנו בהסכם קיבוצי, מנגנוני מניעת שחיקה, נושאי מיסוי עודף, זכויות בנות זוג ותו לא.

אדוני השר, אנו מבקשים כי תנחה מידית את אנשי משרדך לשבת בתום לב עם נציגינו ולסיים את העיצומים אשר גורמים לנזק רב ואשר אם יוחרפו יגרמו לנזקים גדולים עוד יותר.

בברכה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s