אמש, בשעות הערב המוקדמות, החלו להגיע ידיעות אודות מהומות קשות של מפגינים ירדנים בקרבת שגרירות ישראל בעמאן. שליחי משרד החוץ השוהים בעמאן דרך קבע, קיבלו הוראה מיידית להתבצר במתחם השגרירות המאובטח וזאת עד יעבור זעם ותחלוף הסכנה המיידית לחייהם. על החוויות הלא פשוטות שעברו על אנשינו בעמאן תוכלו לקרוא בפוסט הבא של עמיתנו חיים אסרף, סגן השגריר בעמאן:

עדכון מהשטח: בעוד נערי האוצר לא מתביישים להגיד שאנחנו מפונקים ונהנתנים, הנה מה שקורה, היום 19:00 בשגרירות ישראל בעמאן- המוצב הקדמי הכמעט יחידי של מדינת ישראל, בארץ ערבית שכנה (ויסלחו לי עמיתי מקהיר.)

שוב יש הפגנות בקרבת השגרירות. האירוע הבוקר בגשר אלנבי, בו נהרג אזרח ירדני עורר בו גל של רגשות אנטי ישראלים. הספונטניות של ההפגנות מכניסה את כולם למתח, כולל גורמי הביטחון הירדנים ששומרים עלינו, ועושים עבודתם היטב.

החשש מהתגברות ההפגנות, ובאיבוד שליטה על ההמון הזועם, הביאה אותנו להתכנס שוב בשגרירות, בה אנו יותר מוגנים, וגם יכולים לפרוק את המתח ממה שמצפה לנו כאן הלילה. בהתראה של רגע עזבנו את ההכנות לארוחת ערב, יצאנו במהירות מהמקלחת הזריזה, וסימנו שיחות טלפון בהולות למשפחה. רוב הסיכויים, שהפעם כמו בפעמים קודמות לאחר כמה שעות של מתח, וחשש, ההמון יתפזר, הסכנה תחלוף, ואנו נחזור לשגרת חיינו המאובטחת מאוד, המוגבלת, והמגוננת. ייתכן גם שלא, ועד אז בוודאי נקיים התייעצויות, נקבל הנחיות, ונגיב לאירועים.

(לסרטון וידאו קצר של המהומות מול השגרירות, לחצו על הקישורhttp://bit.ly/Pn7RXT)

בינתיים שאף אחד לא יקרא לי, או לחברי בשגרירות או במשרד החוץ מפונק, או חובב קוקטיילים. מה שאנחנו עושים פה ברמה היום יומית הוא בדיוק ההיפך מפינוק, או חיים טובים. אנחנו המוצב המדיני הקדמי של מדינת ישראל, וחיים בסיכון תמידי, ומי שלא מבין את זה חוטא למטרה שלשמה מדינת ישראל שלחה אותנו לפה.

תמונות מההפגנה, תמונות של החברה הנצורים בשגרירות, ומידע נוסף אעביר ככל שיתקדם הערב הזה. אינשאללה יסתיים הכל בקרוב.

בינתיים אנחנו נצורים, שומרים על מורל גבוה.

עדכון נוסף שהתקבל מחיים לאחר מספר שעות: צפירת הרגעה – האירועים היום הסתיימו, יש אי בהירות לגבי מחר והאירועים שהוא יביא עימו. מיד נחזור לבתים. תודה לכל הדואגים והדורשים לשלומנו. נמשיך לעדכן.

!ואנחנו אומרים לחיים ולכל עמיתנו בעמאן – שימרו על עצמכם

amman

סיקור המהומות בעמאן בתקשורת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s